Sen Hele Bir Adım At

Yazan  Yeşim Erberksoy , Kategori Blog

“Sen hele bir adım at, biraz feda et, biraz da sabret, ben gerisini hallederim, hatta fazlasını veririm”. Sola Unitas’ta 7  günlük Paul Ekman ESaC ve ETaC eğitimlerinin sonunda kulağıma bir ses bunları fısıldadı.

Her şey yaklaşık 8 ay önce birkaç modül koçluk ile ilgili eğitim alırım bir fikrim olur, emeklilik zamanım gelince de vakit geçirmeyi en çok sevdiğim spor salonunda koçluk yaparım diye düşünerek başlamıştı. Daha sonra ben koçluğu kendime ciddi olarak meslek edinmeye ve spor salonu sınırları dışına da çıkmaya karar verip akreditasyon programına başlayınca her attığım yeni adımda bir adım da evrenden hediye olarak çıktı karşıma.

En son hediyemi 3 günlük Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC) ve 4 günlük Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility-ETaC eğitimlerinde aldım.

Ben koçluk adına bir çok paralel ve benzer nokta buldum. Ayrıca koçluk yaparken hem kendi duygu durumum hem de danışanın duygularını fark edebilme konusunda kullanılabilir bilgiler ve beceriler elde ettiğimi düşünüyorum. Kaldı ki, içinde insan olan her işte, hayatın her anında, böylesi bir eğitim sürecinden geçmenin heybemizde yeri gelince çıkarıp kullanmak üzere değerli  hediyelere sahip olma anlamına geldiğini hissediyorum ve herkese tavsiye ediyorum…

Yeşim Erberksoy

Facebook'ta Paylaş

 

 

Son DüzenlenmeÇarşamba, 25 Şubat 2015 16:07
Etiketler

Benzer Öğeler (etikete göre)

Yorum eklemek için giriş yapın

Koçluk eğitimlerinde lider eğitim kurumlarından biri olan Sola Unitas ağırlıklı olarak yönetici koçluğu, öğrenci koçluğu, takım koçluğu ve ilişki koçluğu alanlarında hizmetler vermektedir. Paul Ekman'ın Türkiye Şubesi olarak çalışmalarına devam eden Su Akademi ayrıca uzmanlık alanlarına bağlı olarak kurumlara ve bireylere davranış bazlı eğitimler sunmaktadır. Yaşam koçluğu eğitimi ve diğer eğitimlerimiz için lütfen [email protected] adresine e-posta gönderiniz.

Log in

fb iconLog in with Facebook


 

 

create an account