Koçlukla İlgili Akademik Çalışmalar

akademikkocluk

Sola Unitas Koçluk Eğitim Programı'nın önemli bölümlerinden bir tanesi akademik yazı sunumudur. Akademik yazı çalışmayı yapan öğrencinin aklında oluşmuş olan bir soru ile başlar. Aşağıda makale yazım kurallarına ve yayınlanmış örnek makalelere ulaşabilirsiniz.

 

 
MAKALE YAZIM KURALLARI 
Bu bölümde makale yazım kurallarını bulabilirsiniz.  Makalenin devamı için tıklayınız.
 
KOÇLUĞUN DOĞASI DANIŞANLARDA FARKINDALIK, SORMLULUK ALMA VE MOTİVASYON DEĞİŞİMLERİNİN İNCELENMESİ - Çağrı Hamurcu
Profesyonel koçluk kavramı günümüz dünyasında yaşamın birçok alanına girerek, oldukça sık telaffuz edilir hale gelmiştir. Koçluk kavramının önemi, toplumsal çıktılarının ortaya konulabilmesi ile anlaşılabilir hale gelecektir. Bu çalışmada, koçluk kavramının doğası, koçluk süreci ve modelleri, koçluk felsefesi, temel koçluk yetkinlikleri ile koçlukta karşılaşılan engeller detaylıca incelenecektir. Koçluğun en önemli çıktıları olan danışanlardaki farkındalık ve sorumluluk alma durumları ile motivasyon değişimlerine ait sonuçlar yapılan çalışma ile değerlendirmeye çalışılacaktır. Makalenin devamı için tıklayınız.

 

Koçluk eğitimlerinde lider eğitim kurumlarından biri olan Sola Unitas ağırlıklı olarak yönetici koçluğu, öğrenci koçluğu, takım koçluğu ve ilişki koçluğu alanlarında hizmetler vermektedir. Paul Ekman'ın Türkiye Şubesi olarak çalışmalarına devam eden Su Akademi ayrıca uzmanlık alanlarına bağlı olarak kurumlara ve bireylere davranış bazlı eğitimler sunmaktadır. Yaşam koçluğu eğitimi ve diğer eğitimlerimiz için lütfen [email protected] adresine e-posta gönderiniz.

Log in


 

 

create an account